PL czwartek 07.06.

Pre-Event: Mushegh Khachatryan

Gräfin Dönhoff Gebäude
Europaplatz 1, Frankfurt
godzina 13:00 
[30 minut]
Artysta na rowerze jednokołowym #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
Pochodzący z Armenii artysta jednokołowy – Mushegh jest znany ze swoich szczególnych akrobacji na różnej wysokości rowerach jednokołowych, które buduje samemu. Na swój luźny i cool sposób nawiązuje relację z publicznością i zachwyca jedynymi w swoim rodzaju akrobacjami.  Mushegh jest zapisany ze swoim „najwyższym jeżdżącym rowerem jednokołowym“ w księdze rekordów Guinnessa. 

Otwarcie festiwalu

Kleist Forum – Foyer
Platz der Einheit 1, Frankfurt
 godzina 18:30 
[40 minut]
Otwarcie

#dozwolone od lat 0 #wstępwolny 

Czego możecie spodziewać się tym razem na Festiwalu UNITHEA? Właśnie o tym Wam opowiemy, ale tym razem bez zbędnego BlaBla! Będziemy gadać tylko troszeczkę!

Morderstwo stopą i inne życiowe dramaty

Anne Klinge

Kleist Forum – Duża sala
Platz der Einheit 1, Frankfurt
godzina 19:30
[80 minut]
Teatr stóp #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
 

Jej nogi poruszają całą Europę, są celebrowane w Peru na EXPO w Szanghaju, również niemiecka telewizja świętowała ją jako nowe odkrycie w programach takich jak „Bülent Celan-Show“, „Gottschalk-live“, „Tietjen und Hirschhausen“ oraz „Die Puppenstars“. Jej występ w „Britain´s got talent“ zagwarantował jej 20 Milionów odsłon na zoutube oraz światową popularność medialną.

Teatr nóg jest inscenizowanym opanowaniem ciała na najwyższym poziomie. Przy tym nigdy nie chodzi o efekt przebranych nóg. Wyposażone w nosy, czapki i szaty – nogi, zmieniają się niespodziewanie w niezależne osobistości, które pozwalają prawie zapomnieć o aktorce za nimi. Jej nogi „opowiadają“, w mieszance pomysłowości i fantazji, mniej lub bardziej znane historie pełne ironii i w mądry, humorystyczny sposób przeżywają związki, bajki, nawet opery.

Sado Opera

Kleist Forum – Foyer
Platz der Einheit 1, Frankfurt
godzina 21:00 
[60 minut]
Electro-Pop Koncert #dozwolone od lat 16 #wstępwolny
 Zespół z Wilde Renate – jednego ze znanych klubów nocnych w Berlinie – SADO OPERA jest gejowską grupą, która znana jest z ekstrawaganckich i ekscentrycznych pokazów scenicznych. Zespół, który pierwotnie pochodzi z St. Petersburga z upływem czasu stał się jednym z najbardziej szalonych i ekspresyjnych eksportów muzycznych Berlina.

Po szeregu singli, licznych występach w całej Europie oraz występie na Conan, SADO OPERA przychodzą aktualnie z ich nowym debiutanckim albumem „Stray“. Ich piosenki oferują mieszankę złożoną z punk-funku lat 80-tych i świetnych italo-disco.

Pin Up Candy

Kleist Forum – Scena studio
Platz der Einheit 1, Frankfurt

godzina 22:00 
[10 minut]

Burlesque-Show

#dozwolone od lat 18 #wstępwolny

Pin Up Candy, prekursorka burleski w Polsce. Jest ambasadorką ruchu body posivite i swoim stylem przekonuje kobiety do zaakceptowania siebie w 100%. Pin Up Candy jest najjaśniej błyszczącą gwiazdą na polskiej scenie burleski. W 2016 roku wygrała koronę królowej klasycznej burleski na festiwalu w Moskwie. Jest również półfinalistką programu Mam Talent. Swoje pokazy prezentuje nie tylko w kraju, ale również na zagranicznych festiwalach w Paryżu, Wiedniu, Tel Aviwie czy Ibizie. Pin Up Candy jest również producentką festiwalu burleski (Slavic Burlesque Festival, trzecie edycja 2018) oraz wieczorów z burleską: Burlesque Exclusive i Warsaw Burlesque Night. www.burleska.pl

Frankfurt (Oder) & Słubice