PL niedziela 10.06.

Paste-up Paul

Z P. Banause

Przed Havana Barem
, Frankfurt
godzina 12:00 
[120 minut]
Warsztat #dozwolone od lat 0 #wstęp wolny
„Streetart, to słowo oznacza alternatywną, różnorodną i luźną sztukę. Podczas gdy we Frankfurcie tego typu malowidła w mieście należą do rzadkości, wiele większych miast ma swoje przewodniki po sztuce ulicy. Aby to się zmieniło:  organizujemy warsztaty  „Paste-ups“, jednego z rodzaju Streetartu.  Nudzisz się, malujesz chętnie, albo po prostu chcesz wiedzieć jak te obrazy powstają i są w stanie przetrwać każdy huragan w Brandenburgii Przyjdź na warsztaty, zainspiruj się, odkryj w sobie Picasso“  P. Banause

Move Art Xchange

Poczuj swój rytm

Modernes Theater Oderland
Ziegelstraße 28A, Frankfurt
godzina 14:00
[240 minut]
Warsztat rytmiczny

#dozwolone od lat 10 #wstęp wolny 

MoveArtXchange to projekt, którego celem jest wspieranie młodzieży w różnych dyscyplinach artystycznych i wspieranie ich wymiany. Muzyka jest elementem łaczącym.  Celem warsztatu jest połączenie młodych ludzi z Polski i Niemiec aby razem tworzyć muzykę i swój indywidualny beat.

Co ma ze mnie wyrosnąć?

Theater Zwischen Raum (Grupa teatralna studentów germanistyki interkulturowej)

SMOK
1 Maja 1, Słubice
godzina 17:00
[60 minut]
Teatr #dozwolone od lat 0 #wstęp wolny 
Jedenaście różnych osób spotyka się przypadkiem w miejscu, które być może jest stacją kolejową lub lotniskiem. Jest to z pewnością miejsce związane z wyjazdem, podróżą, nadzieją lub przerażającą zmianą. Ludzie czekają, ponieważ odjazd opóźnia się ciągle na nowo. Czas zatrzymuje się, wypadł z taktu. Wreszcie! Teraz można zastanawiać się na temat siebie i innych pasażerów (nawet nietaktownych!). To, co ludzie biorą z sobą, to ich małe (banalne?) historie, potrzeby, ofiary. Czy przyszłość będzie wyglądała inaczej?

SWAWOLA: Übermut

polsko-niemiecki młodzieżowy projekt teatralny

Moderne Theater Oderland
, Frankfurt
godzina 19.30 
[30 minut]
Teatr #dozwolone od lat 0 #wstęp wolny
W styczniu 2018 roku powstał polsko-niemiecki młodzieżowy projekt teatralny o nazwie „SWAWOLA: Übermut“, w który zaangażowali się uczniowie szkół po obu stronach Odry.
Przez ten czas uczestnicy projektu stworzyli razem z  Modernes Theater Oderland  spektakl teatralny, który zajmuje się kwestiami wyzwań związanych z wejściem w dorosłość. 10. czerwca odbędzie się czytanie sceniczne tego spektaklu w ramach festiwalu Unithea.  

Spektrum

Kolektyw LŁ

Friedenskirche
Schulstraße 4A, Frankfurt
godzina 20:30
[60 minut]
Współczesny cyrk #dozwolone od lat 0 #wstęp wolny 
„Spektrum“  Kolektywu LŁ to spektakl oparty przede wszystkim na wizualnych aspektach manipulacji obiektami i współczesnej żonglerki. Spektakl jest zapisem procesu twórczego skoncentrowanego na innowacjach w zakresie performatywnej ekspresji poprzez przedmiot i przestrzeń. Na scenie można zobaczyć czterech aktorów, całą serię niecodziennych obiektów, sporo żonglerki, akrobatyki, złudzenia optyczne i zestawy transformacyjne.

La Marche

Gerstenberger Höfe
Ziegelstraße 28A, Frankfurt

godzina 21:30
[60 minut]

Open-Air-Koncert

#dozwolone od lat 16 #wstęp wolny 

La Marche to przyjaciele, którzy grają w jednym zespole.  Klezmer, Ska, Funk, Reggae, Polka i Jazz stapiają się w rozżarzoną, gorącą muzykę. Tutaj będziemy tańczyć.“ 

A TAK BĘDZIE!

Impreza na zakończenie

Modernes Theater Oderland
Ziegelstraße 28A, Frankfurt

godzina 22:30 
[ile damy radę]

Party

#dozwolone od lat 18 #wstęp wolny

Żegnamy się z Wami i do zobaczenie w przyszłym roku! Chodźcie i świętujcie z nami!

Frankfurt (Oder) & Słubice