PL sobota 09.06.

Warsztaty cyrkowe

Kolektyw LŁ

Przed Havana Barem
Am Graben 4, Frankfurt
godzina 11:00
[120 minut]
Warsztaty #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
Profesjonalni artyści pokażą Ci jak to się robi – bądz w ten dzień z nami i wez aktywny udział! Żonglerka i akrobatyka to tylko niektóre z atrakcji!

Move Art Xchange

Tutaj, tam i inne światy

Hala koncertowa  „Carl Philipp Emanuel Bach“
Lebuser Mauerstraße 4, Frankfurt
godzina 15:00 
[180 minut]
Warsztaty #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
MoveArtXchange jest projektem, którego celem jest mobilizacja i kulturowe wsparcie dzieci i młodzieży. Warsztaty będą podróżą muzyczną inspirowaną   „Grą Alija“, w którą w latach 30-stych grały żydowskie rodziny. W trakcie warsztatów postawione zostaje pytania: Co by było gdybyśmy musieli nagle opuścić naszą ojczyznę? Jak odczuwa się bycie obcym? Czy piosenki mogą wyrażać emocje? Jaka piosenka wyraża emocje dzisiejszych młodych osób?

KulTOUR

Punkt wyjścia przed budynkiem Gräfin Dönhoff, Europaplatz 1, Frankfurt godzina 16:00 
[240 minut]
Oprowadzanie przez Frankfurt

#dozwolone od lat 0 #wstępwolny

Frankfurt nad Odrą ma wiele kultury do zaoferowania! Nie wierzysz w to? Przekonaj się sam i weź udział w drugiej już edycji  KulTOUR!

Zapisy poprzez adres mailowy: unithea@europa-uni.de

Major Orion und seine flotten Sterne

Modernes Theater Oderland & Friends

Modernes Theater Oderland
Ziegelstraße 28A, Frankfurt
godzina 19:30
[90 minut ]
Wieczór piosenek z lat 70-siątych i 80-siątych #dozwolone od lat 0 #wstępwolny

#Wstęp: 7 / 12 / 17 €

Jest kruczoczarny dzień.  W Daily Mirror można przeczytać “Paul McCartney odchodzi z zespołu Beatles .” To przełomowe czasy.  Simon i Garfunkel dzielą się jeszcze w tym samym roku. Wszystkim fanom muzyki zapiera dech.  Janis Joplin: nie żyje. Jimmy Hendrix: również. Później także Juliane Werding zajmuje ze swoją piosenką “Am Tag als Conny Kramer starb” pierwsze miejsce w niemieckich listach przebojów.
Daleko, daleko od ziemi, w odległej galaktyce Major Orion obserwuje ze swojej stacji kosmicznej te niespokojne czasy. Światu grozi rozłam. Jego misja: ludzkość potrzebuje międzygalaktycznego wybuchu.
Występują: Isis Lutz, Lena Noske, Franz Belger, Ben Scholten, Stefan Stern und Thomas Strauch
Kierownictwo muzyczne: Franz Belger | Reżyseria: Melanie Stein

Silence

TEATR BIURO PODRÓŻY

Plac Bohaterów – Słubice godzina 22:00
[60 minut]
Spektakl plenerowy #dozwolone od lat 12 #wstępwolny
 

W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach tych, którzy za moment staną się uchodźcami. Po spektaklu Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać?

Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci i ich przyszłego spokoju, spróbujmy choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy.

Open Stage

Twoja scena!

Havana Bar
Am Graben 4, Frankfurt

godzina 23:00
[120 minut]

Otwarty koncert

#dozwolone od lat 18 #wstępwolny

„Nietakt“ – co Ci się z tym kojarzy? Pokaż nam to i zawładnij sceną! Rap, poezja, muzyka, co tylko chcecie!

Zgłoszenia występów pod adresem: unithea@europa-uni.de

Sytuacje

Zorka Wollny

Przed Havana Barem
Am Graben 4, Frankfurt

godzina 23:00
[60 minut Loop]

Film #dozwolone od lat 18 #wstępwolny

Jan Baszak + Marta Knaflewska + Natalia Laskowska + Andrzej Mara + Nadia Pieszczeniewska

„Sytuacje“ to seria drobnych działań, które studenci Akademii Sztuki podejmowali w przestrzeni prywatnej i przestrzeni miejskiej przez okres pól roku. Wszystkie cechuje duża doza absurdu, większości z nich ociera się o nietakt, wykorzystując to jak wiele zachowań uznanych jest za niepożądane, a co najmniej podejrzane (głęboko dziwaczne) w przestrzeni publicznej. Działania powstały na podstawie krótkich instrukcji, które studenci pisali dla siebie nawzajem. Jak na przykład: znieruchomiej na 50 sekund. Sprawa zupełnie niewinna, lub bezczelna jak w przypadku kiedy Andrzej znieruchomiał płacąc za zakupy w supermarkecie a za sobą mając niecierpliwa kolejkę, dla której każda sekunda się liczy. Lub „Skieruj złe/dobre emocje na obiekty w przestrzeni miejskiej“ ćwiczenie zrealizowane przez Nadie, w którym alejka w parku stała się przedmiotem zalotów (pocałunki) a potem została bezlitośnie skopana. Jan swoje dziwactwa eksploruje głownie w domu, oglądając jego krótkie filmy widzowie mogą odczuć zażenowanie i rozbawienie. „Sztuka żenady“ ma w Polsce tradycje sięgająca lat 20, nietakt, drobne działania, poprzez absurdalny charakter podkreśla jedynie absurd wielu społecznych norm i uprzedzeń.

 

Frankfurt (Oder) & Słubice