PL sobota 09.06.

Warsztaty cyrkowe

Kolektyw LŁ

Przed Havana Barem
Am Graben 4, Frankfurt
godzina 11:00
[120 minut]
Warsztaty #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
Profesjonalni artyści pokażą Ci jak to się robi – bądz w ten dzień z nami i wez aktywny udział! Żonglerka i akrobatyka to tylko niektóre z atrakcji!

Move Art Xchange

Tutaj, tam i inne światy

Hala koncertowa  „Carl Philipp Emanuel Bach“
Lebuser Mauerstraße 4, Frankfurt
godzina 15:00 
[90 minut]
Warsztaty #dozwolone od lat 0 #wstępwolny
W dniu 9.6.2018 o godzinie 15  im pomieszczeniu klubowym sali koncertowej we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się pierwszy polsko-niemiecki warsztat!
W „Tutaj, tam i inne światy“ chcemy z Wami śpiewać, opracowywać scenicznie a także aranżować utwory z musicalu Fiddler on the Roof.
Przynieście ochotę do muzykowania, a także jeżeli chcecie – własne instrumenty muzyczne.Warsztaty prowadzą:
Malgorzata Picz, śpiew
Stefan Große Boymann, kontrabas
Jürgen Tesch, gitara
Anne Kathrin Meier, pedagogika koncertu

KulTOUR

Punkt wyjścia przed budynkiem Gräfin Dönhoff, Europaplatz 1, Frankfurt godzina 16:00 
[240 minut]
Oprowadzanie przez Frankfurt

#dozwolone od lat 0 #wstępwolny

Frankfurt nad Odrą ma wiele kultury do zaoferowania! Nie wierzysz w to? Przekonaj się sam i weź udział w drugiej już edycji  KulTOUR!

Zapisy poprzez adres mailowy: unithea@europa-uni.de

Major Orion und seine flotten Sterne

Modernes Theater Oderland & Friends

Modernes Theater Oderland
Ziegelstraße 28A, Frankfurt
godzina 19:30
[90 minut ]
Wieczór piosenek z lat 70-siątych i 80-siątych #dozwolone od lat 0 #wstępwolny

#Wstęp: 7 / 12 / 17 €

Jest kruczoczarny dzień.  W Daily Mirror można przeczytać “Paul McCartney odchodzi z zespołu Beatles .” To przełomowe czasy.  Simon i Garfunkel dzielą się jeszcze w tym samym roku. Wszystkim fanom muzyki zapiera dech.  Janis Joplin: nie żyje. Jimmy Hendrix: również. Później także Juliane Werding zajmuje ze swoją piosenką “Am Tag als Conny Kramer starb” pierwsze miejsce w niemieckich listach przebojów.
Daleko, daleko od ziemi, w odległej galaktyce Major Orion obserwuje ze swojej stacji kosmicznej te niespokojne czasy. Światu grozi rozłam. Jego misja: ludzkość potrzebuje międzygalaktycznego wybuchu.
Występują: Isis Lutz, Lena Noske, Franz Belger, Ben Scholten, Tammo Messow und Thomas Strauch
Kierownictwo muzyczne: Franz Belger | Reżyseria: Melanie Stein

Silence

TEATR BIURO PODRÓŻY

Plac Bohaterów – Słubice godzina 22:00
[60 minut]
Spektakl plenerowy #dozwolone od lat 12 #wstępwolny
 

W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach tych, którzy za moment staną się uchodźcami. Po spektaklu Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać?

Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci i ich przyszłego spokoju, spróbujmy choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy.

Open Stage

Twoja scena!

Havana Bar
Am Graben 4, Frankfurt

godzina 23:00
[120 minut]

Otwarty koncert

#dozwolone od lat 18 #wstępwolny

„Nietakt“ – co Ci się z tym kojarzy? Pokaż nam to i zawładnij sceną! Rap, poezja, muzyka, co tylko chcecie!

Zgłoszenia występów pod adresem: unithea@europa-uni.de

Sytuacje

Studenci Akademii Sztuki w Szczecinie
Przed Havana Barem
Am Graben 4, Frankfurt

godzina 23:00
[60 minut Loop]

Film #dozwolone od lat 18 #wstępwolny

Jan Baszak + Marta Knaflewska + Natalia Laskowska + Andrzej Mara + Nadia Pieszczeniewska

„Sytuacje“ to seria drobnych działań, które studenci Akademii Sztuki podejmowali w przestrzeni prywatnej i przestrzeni miejskiej przez okres pól roku. Wszystkie cechuje duża doza absurdu, większości z nich ociera się o nietakt, wykorzystując to jak wiele zachowań uznanych jest za niepożądane, a co najmniej podejrzane (głęboko dziwaczne) w przestrzeni publicznej. Działania powstały na podstawie krótkich instrukcji, które studenci pisali dla siebie nawzajem. Jak na przykład: znieruchomiej na 50 sekund. Sprawa zupełnie niewinna, lub bezczelna jak w przypadku kiedy Andrzej znieruchomiał płacąc za zakupy w supermarkecie a za sobą mając niecierpliwa kolejkę, dla której każda sekunda się liczy. Lub „Skieruj złe/dobre emocje na obiekty w przestrzeni miejskiej“ ćwiczenie zrealizowane przez Nadie, w którym alejka w parku stała się przedmiotem zalotów (pocałunki) a potem została bezlitośnie skopana. Jan swoje dziwactwa eksploruje głownie w domu, oglądając jego krótkie filmy widzowie mogą odczuć zażenowanie i rozbawienie. „Sztuka żenady“ ma w Polsce tradycje sięgająca lat 20, nietakt, drobne działania, poprzez absurdalny charakter podkreśla jedynie absurd wielu społecznych norm i uprzedzeń.

 

Frankfurt (Oder) & Słubice