Program#20

UNITHEA#20 MY – WIR

 Klick-> CZWARTEK

Klick-> PIĄTEK

Klick-> SOBOTA

Klick-> NIEDZIELA

WSKAZÓWKA DO PROGRAMU od zespołu: UNITHEA była i jest zawsze przede wszystkim festiwalem teatralnym, jednakże tegoroczne Motto: „MY – WIR“ czegoś nas nauczyło i  stało się inspiracją do zmian. Z biegiem lat nauczyliśmy się co się podoba  i co kochają Słubice i Frankfurt nad Odrą. Motto „MY“ pociągnęło nas do odpowiedzialności za to aby poznać zdanie mieszkanek i mieszkańców Dwumiasta, nauczyliśmy się wiele co może się tutaj podobać, a co nie, na co ludzie mają ochotę, a na co nie.

UNITHEA # 20 różni się znacznie od dotychczasowych edycji. „MY“ ukazuje krajobraz kulturowy obu miast. Dwumiasto zachwyca wieloma utalentowanymi fotografami, pasjonatami muzyki, malarzami i aktorami. Jedno jest jednak pewnie: Muzyka dominuje w Słubicach i Frankfurcie!

Przekonaliśmy się, że można tu wspaniale współpracować  z wieloma artystami i instytucjami, a także poznaliśmy wielu ludzi z pasją, niestety czasami poznawaliśmy też tę drugą stronę. Poczucie „MY“ w naszym Dwumieście ma jednak ogromny potencjał do rozbudowania, także na scenach kulturalnych.

Leży nam na sercu to aby przybliżać do siebie artystyczne różnorodności w naszych miastach w sensie: bycia otwartym na to co nowe; dawania wszystkim artystom szansy bez względu na to, czy są profesjonalistami czy amatorami; cieszenia się wspólnie z nami z tego, że tacy ludzie są w naszych miastach!

Organizacja festiwalu oznacza dla nas cały rok ciężkiej pracy, którą wykonujemy dla Was! Dlatego przyjdźcie do nas, bez wymówek! 😉

Frankfurt (Oder) & Słubice