SOBOTA – 10.06.

#BazarRękodzieła

Kiedy?     10:00 – 12:00

Gdzie?:        Marktplatz we Frankfurcie (przed Ratuszem )

Co?        Bazar rękodzieła

#Wiek:odO #Polski #Niemiecki #WstępWolny

Regionalni artyści ze Słubic i Frankfurtu w przyjaznej atmosferze będą prezentować swoje rękodzieła. Może znajdziesz coś dla siebie? Warto do nas zajrzeć!

Der Weltladen jest także u nas i serwuje pyszną Fair-Trade kawę!

#ŚniadanieNaMoście

Kiedy?     10:00 – 12:00

Gdzie?:        Most

Co?        Śniadani

#Wiek:odO #Polski #Niemiecki #WstępWolny

Śniadanie na moście? Na jeżdżącym stole, który będzie przeciągany z polskiej na niemiecką stronę w tę i z powrotem? Brzmi śmiesznie, ale tak ma być. „Stół na kółkach“ to projekt grupy Club Real, który w trakcie poszczególnych przejazdów porusza różne tematy, jedno jest wspólne dla wszystkich tematów: połączenie. Przyłączcie się i zjedzcie z nami śniadanie!

#ParadaTrabantów

Kiedy?     12:00

Gdzie?:       Marktplatz we Frankfurcie (przed ratuszem)

Co?        Powitanie i parada                  

#Wiek:odO #Polski #Niemiecki #WstępWolny

Razem z restauracją „Douane“ i „Marina Winterhafen“ zaprosiliśmy fanów trabantów z całego regionu. Oficjalne powitanie odbędzie się o godzinie 12:00 na placu przy ratuszu we Frankfurcie zaraz po tym rozpocznie się parada, która przejedzie z Frankfurtu do Słubic. W Słubicach czeka na wszystkich drobny festyn, na którym będzie można lepiej poznać te auta.

Na festynie Trabantów znajdziecie pyszne jedzenie, a także zespół  Broken Fenders! Młody zespół z Frankfurtu nad Odrą, który ożywi „old school“ Jazz- i Swing- utwory! Miejsce festynu w Słubicach będzie podane niebawem.

#ClaudiaWoloszynHeikeMildnerJacekFałdyna

Kiedy?     15:00 – 16:00

Gdzie? Klubmuzyczny PROWINCJA (Pierwsze piętro w SMOKu lub plaża przed budynkiem, w zależności od pogody)

Co?       Muzyka przy obiedzie

#Wiek:odO #Polski #Niemiecki #WstępWolny
W końcu do góry – nie brzmi to zbyt optymistycznie. Claudia Wołoszyn i Heike Mildner, dwie autorki piosenek z Frankfurtu nad Odrą i Berkenbrück, rozwiążą tę sprzeczność w przeciągu swego wieczoru muzycznego. Obie kobiety, choć na co dzień wykonują własne niemieckojęzyczne piosenki, będą tego wieczoru wzajemnie się uzupełniały gitarą, skrzypcami, perkusją i głosem. A temu wszystkiemu towarzyszy wspaniały saxofonista i klarnecista ze Słubic – Jacek Fałdyna.

p.s.: W PROWINCJI można zjeść pyszne Sushi! Spróbujcie koniecznie kiedy tam będziecie! 

#MyPiłkaNożna

Kiedy?     16:30 – 18:30

Gdzie?:        Brückenplatz 2.0 (Słubfurt e.V.)

Co?        Mecz piłki nożnej

#Wiek:odO #Polski #Niemiecki #International #WstępWolny

Polak, Niemiec i uchodźca grają razem w piłkę nożną … i siebie znoszą 🙂 A morał tej historii jest taki, że sport łaczy ludzi! Po prostu.

Uczestnictwo tylko po wcześniejszym zgłoszeniu na adres mailowy: unithea-pr@europa-uni.de

#TeatrImprowizowanyNaOdrze

Wieczór krótkich gier muzycznych!

Kiedy?     18:00 – 19:30

Gdzie?:    Statek turystyczny  „Zefir“, przystań w Słubicach

Was?        Teatr Improwizacji

#Wiek:od6 #Polski #WstępWolny

Klub Komediowy z Warszawy zaprasza na wieczór z krótkimi grami improwizowanymi – z akompaniamentem!
Gry mają odgórne założenia, z którymi improwizatorzy będą musieli sobie poradzić. Czasem wplotą w sceny kwestie z kieszeni, czyli zdania wcześniej napisane przez publiczność, albo będą musieli nagle zaśpiewać do podkładu muzycznego, jakiego się nie spodziewają…

Prosimy o wcześniejsze zapisy na adres mailowy: unithea-programm@europa-uni.de, liczba miejsc jest ograniczona! Uwaga, spektakl wyłącznie w języku polskim!  

Gość specjalny: Matylda Damięcka

Spektakl finansowany w ramach budżetu Urzędu Miejskiego i Gminy Słubice na Inicjatywy Lokalne.

#LeavingZillerValley

Kiedy?     19:00 – 20:00

Gdzie?:        Kleist Forum Hinterbühne

Co?        Teatr

#WIek:od12 #Niemiecki #Wstęp3,50€

Julia Rosa Stöckl jest znana zarówno w Niemczech jak i w Austrii ze swoich występów w filmach i serialach. Na całym świecie zachwycała jednakże  swoim kunsztem teatralnym!

Elisabeth, to młoda Pani manager z Tyrolu, która odnalazła sobie nową ojczyznę. Nowy York, stolica pozbawionych ojczyzny. Świecące fasady budynków jako umarli strażnicy jej marzeń. Elizabeth opuszcza wszystko co do niej należy, aż w końcu opuszcza samą siebie…

„Leaving Ziller Valley” gościł na wielu międzynarodowych festiwalach min. w Argentynie, Armenii, Chile, Estoni, Indiach, Austrii, Hiszpani, Urugwaju i USA.

#NocnyTeatr

Kiedy?     21:00 – 22:00

Gdzie?:        Friedenskirche (Kościół Pokoju – we Frankfurcie) 

Co?        Teatr

#Wiek:od16 #Polski #Niemiecki #WstępWolny

„TO FACE“ w wykonaniu „Teatru Krzyk“ to mroczny, pełny napięcia i niesamowitej atmosfery spektakl, który idealnie pasuje do klimatu zmierzchu we Friedenskirche.

Jako byty niedoskonałe wciąż się doskonalimy, by w oparach absurdu swoją niedoskonałość ukrywać przed światem. Wówczas rodzi się tęsknota, a z nią kolejne pytania – gdzie się schronić i jak się chronić? Bo przecież po wielu latach zderzania się ze sobą w imię własnych przeżyć kody egzystencji znane są już tylko nam? A świat przecież, jak szalony wali i tupie, byśmy oddali im to, co nasze i dyskretne. W tej zawierusze życia i śmierci pozostaje nam często tylko granica własnych możliwości i ciągłych starań o siebie. Ceną tego mogą być już tylko narodziny czegoś nowego i nienazwanego, gdzie podobieństwo rodzi się z nas dla nas – i wówczas pozostaje nam chwila, w której liczy się już tylko czas – face „TO FACE”.

 

#PokazOgnia

Kiedy?     Zaraz po Nocnym Teatrze

Gdzie?:    Przed Friedenskirche

Co?        Pokaz ognia

#Wiek:odO #International #WstępWolny

Dajcie się oczarować mistrzom ognia z naszego regionu, tuż przed Firedenskirche!

#3DKinoOpenAir

Kiedy?     22:30 – 23:30

Gdzie?:        Słubice (dokładne miejsce będzie jeszcze podane) – COLLEGIUM POLONICUM … OpenAir niestety odpada 🙁

Co?        3D-FILM i KONCERT w jednym

#Wiek:od6 #Polski #Niemiecki #International #WstępWolny

Zmiana klimatu w obiektywnym ujęciu… przy którym widzowie mogą sami wykreować własne zdanie. Mało słów, dużo muzyki! Muzyki na żywo! Po raz pierwszy w naszym Dwumieście – Kino 3D na powietrzu z muzyką na żywo! 🙂